Меню Закрити

Прокурор

Масова еміграція громадян пострадянських країн на територію Республіки Польща не могла залишитися без уваги.
Еміграція торкнулася також і судової системи Польщі.
Часто іноземні громадяни потребують юридичної консультації, представлення своїх інтересів або правового захисту.
Саме тому, ми, Адвокатська фірма Кацпшак Ковалак, вирішили розмістити в цьому блозі перекладений на українську мову Цивільний процесуальний кодекс Республіки Польщі, завдяки якому ви можете ознайомитися зі своїми правами зрозумілою мовою.
Прошу звернути увагу, що переклад має творчий характер (здійснено за допомогою польських юристів та українського адвоката) і не є нормативно-правовим актом, а лише текстом. Даний переклад є авторським, всі права належать адвокатській фірмі Кацпшак Ковалак. Якщо ви хочете використати даний авторський текст, необхідно отримати на це нашу згоду.
У даній статті йдеться про прокурора (Ст. 55-60). З усіма іншими положеннями польського Цивільного процесуального кодексу можна буде більш детально ознайомиться в наступних статтях нашого блогу.
II
Прокурор
Ст. 55. Прокурор, порушуючи справу на користь особи, повинен вказати таку особу у позовній заяві. Це не стосується немайнових справ у галузі сімейного права, якщо спеціальний закон не передбачає іншого.
Ст. 56. § 1. Особу, на користь якої прокурор подав позов, суд повідомляє про це, передаючи їй копію позову. Ця особа може долучитися до справи в будь-який час у якості позивача; у цьому випадку положення про рівномірну участь відповідно застосовуються до участі прокурора у справі.
§ 2. Прокурор не може самостійно розпоряджатися предметом спору.
Ст. 57. Якщо прокурор, пред’являючи позов, не діє на користь зазначеної особи, він подає позов проти всіх осіб, які є сторонами правовідносин, до яких відноситься позов.
Ст. 58. Остаточне рішення, винесене у справі, порушеній прокурором, має розв’язувати питання між стороною, щодо якої прокурор подав позов, та протилежною стороною. Однак у майнових випадках остаточне врегулювання претензій по справі не позбавляє зацікавлену сторону, яка не брала участі в спорі, можливості повністю або частково задовольнити свої вимоги.
Ст. 59. Суд повідомляє прокурора про будь-яку справу, в якій його участь вважається необхідною.
Ст. 60. § 1. Прокурор може приєднатися до провадження на будь-якій стадії. Прокурор не пов’язаний з жодною зі сторін. Він може робити заяви та робити висновки, які він вважає доцільними, і наводити факти та докази для їх підтвердження. З того моменту, як прокурор повідомив про участь у провадженні, йому повинні бути надані процесуальні листи, повідомлення про терміни і засіданнях, а також судові рішення.
§ 2. Прокурор може оскаржити будь-яке судове рішення, до якого застосовується апеляційна міра. Терміни оскарження судових рішень, встановлені для сторін, також стосується прокурора.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі