Меню Закрити

Блог

Цивільний процесуальний кодекс. Негайне виконання судових рішень

Масова еміграція громадян пострадянських країн на територію Республіки Польща не могла залишитися без уваги.
Еміграція торкнулася також і судової системи Польщі.
Часто іноземні громадяни потребують юридичної консультації, представлення своїх інтересів або правового захисту.
Саме тому, ми, Адвокатська фірма Кацпшак Ковалак, вирішили розмістити в цьому блозі перекладений на українську мову Цивільний процесуальний кодекс Республіки Польщі, завдяки якому ви можете ознайомитися зі своїми правами зрозумілою мовою.
Прошу звернути увагу, що переклад має творчий характер (здійснено за допомогою польських юристів та українського адвоката) і не є нормативно-правовим актом, а лише текстом. Даний переклад є авторським, всі права належать адвокатській фірмі Кацпшак Ковалак. Якщо ви хочете використати даний авторський текст, необхідно отримати на це нашу згоду.
У даній статті йдеться про негайне виконання судових рішень (ст.333-338). З усіма іншими положеннями польського Цивільного процесуального кодексу можна буде більш детально ознайомиться в наступних статтях нашого блогу.
2. Негайне виконання судових рішень
Ст. 333. § 1. Після винесення рішення суд негайно приводить його у виконання, якщо:
1) присуджує аліменти – в частині, що підлягає сплаті після дня пред’явлення позову, і в частині, що сплачується до подачі позову, на строк не більше трьох місяців;
2) задовольняє позов, визнаний відповідачем;
3) рішення, що враховує позов, є заочним.
§ 2. Суд може надати вирокові після його винесення статус “терміново”, що підлягає негайному виконанню, якщо він присуджує належну суму за векселем, чеком, довіреністю, офіційним документом або приватним документом, правдивість яких не заперечувалася, та якщо бере до уваги позов про порушення володіння.
§ 3. Суд може також за клопотанням визнати вирок що підлягає негайному виконанню, якщо зволікання виконання може істотно ускладнити виконання рішення або заподіяти шкоду позивачеві.
Ст. 334. § 1. Суд може зажадати негайного виконання вироку від позивача при наявності належного забезпечення.
§ 2. Забезпечення може полягати також у зупиненні видачі позивачеві вилучених у відповідача речей або грошових сум після їх стягнення або в зупиненні продажу арештованого рухомого майна.
§ 3. Продаж або придбання у власність вилученого майна утримується до тих пір, поки не буде винесено вирок.
§ 4. Забезпечення не може бути призначене щодо аліментних вимог у межах, у яких суд видає рішення про надання цим вимогам статусу негайного виконання.
Ст. 335. § 1. Негайне виконання не буде присуджено навіть під забезпечення, якщо виконання судового рішення може призвести до непоправної шкоди відповідачу. Це положення не застосовується до рішень про присудження аліментів у межах, у яких суд визнає рішення таким, що підлягає негайному виконанню.
§ 2. Негайне виконання також не застосовується у справах проти Державного казначейства.
Ст. 336. Суворість негайного виконання діє з моменту оголошення вироку або ухвали, якою воно було винесено, а за відсутності оголошення – з моменту підписання ухвали вироку.
Ст. 337. Негайне виконання вироку закінчується з моменту його опублікування, а за його відсутності – з моменту підписання резолютивної частини вироку про зміну або скасування вироку або рішення про негайне виконання вироку – у частині, в якій була зміна.
Ст. 338. § 1. Скасовуючи або змінюючи рішення, що набрало законної сили, суд за клопотанням відповідача виносить рішення про припинення провадження у справі про повернення виконаної або примусової вигоди або про відновлення колишнього стану.
§ 2. Положення попереднього абзацу не виключає можливості стягнення в окремому процесі відшкодування шкоди, заподіяної виконанням рішення.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі