Меню Закрити

Цивільний процесуальний кодекс. Розділ 3. Захист доказів

Масова еміграція громадян пострадянських країн на територію Республіки Польща не могла залишитися без уваги.
Еміграція торкнулася також і судової системи Польщі.
Часто іноземні громадяни потребують юридичної консультації, представлення своїх інтересів або правового захисту.
Саме тому, ми, Адвокатська фірма Кацпшак Ковалак, вирішили розмістити в цьому блозі перекладений на українську мову Цивільний процесуальний кодекс Республіки Польщі, завдяки якому ви можете ознайомитися зі своїми правами зрозумілою мовою.
Прошу звернути увагу, що переклад має творчий характер (здійснено за допомогою польських юристів та українського адвоката) і не є нормативно-правовим актом, а лише текстом. Даний переклад є авторським, всі права належать адвокатській фірмі Кацпшак Ковалак. Якщо ви хочете використати даний авторський текст, необхідно отримати на це нашу згоду.
У даній статті йдеться про захист доказів (Ст.310-315). З усіма іншими положеннями польського Цивільного процесуального кодексу можна буде більш детально ознайомиться в наступних статтях нашого блогу.
Розділ 3. Захист доказів
Ст. 310. До порушення справи за заявою, а також в ході розгляду, докази можуть бути захищені, коли є побоювання, що їх залучення до справи стане неможливим або занадто важким.
Ст. 311. Клопотання про захист доказів подається до суду, який розглядатиме справу, а у випадках коли провадження ще не було порушено, до районного суду, в районі якого доказ має бути представлено.
Ст. 312. Клопотання має містити:
1) дані заявника та опонента, а також інших заінтересованих осіб, якщо вони відомі;
2) зазначення фактів та доказів;
3) причини, що обґрунтовують необхідність захисту доказів.
Ст. 313. Захист доказу може бути дозволений без виклику протилежної сторони тільки в екстрених випадках, або коли протилежна сторона не може бути вказана, або коли її місцезнаходження невідоме.
Ст. 314. Суд викликає зацікавлені сторони в термін, встановлений для подачі доказів; однак в екстрених випадках надання доказів може початися навіть до того, як виклик буде вручений протилежній стороні.
Ст. 315. § 1. Сторони мають право інформувати суд, який виносить рішення про порушення, вчинені при захисті доказів.
§ 2. (скасовано)

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі