Меню Закрити

Блог

Цивільний процесуальний кодекс. Скарги.

Масова еміграція громадян пострадянських країн на територію Республіки Польща не могла залишитися без уваги.
Еміграція торкнулася також і судової системи Польщі.
Часто іноземні громадяни потребують юридичної консультації, представлення своїх інтересів або правового захисту.
Саме тому, ми, Адвокатська фірма Кацпшак Ковалак, вирішили розмістити в цьому блозі перекладений на українську мову Цивільний процесуальний кодекс Республіки Польщі, завдяки якому ви можете ознайомитися зі своїми правами зрозумілою мовою.
Прошу звернути увагу, що переклад має творчий характер (здійснено за допомогою польських юристів та українського адвоката) і не є нормативно-правовим актом, а лише текстом. Даний переклад є авторським, всі права належать адвокатській фірмі Кацпшак Ковалак. Якщо ви хочете використати даний авторський текст, необхідно отримати на це нашу згоду.
У даній статті йдеться про скарги (ст.392-398). З усіма іншими положеннями польського Цивільного процесуального кодексу можна буде більш детально ознайомиться в наступних статтях нашого блогу.
Глава 1.1
(ст. 392-393. 20-скасовано)
Глава 2
Скарги
Ст. 394. § 1. Скарги до суду другої інстанції можуть бути подані на рішення суду першої інстанції про припинення провадження у справі, постанови суду першої інстанції та рішення голови, предметом яких є:
1) повернення листа, поданого у якості позовної заяви, що не спричинило розгляд справи;
2) повернення позову;
3) відмова у відхиленні позову;
4) передача справи рівнозначному або нижчому суду, або розгляд в іншому порядку;
5) призупинення розгляду і відмова в проведенні призупиненого розгляду;
6) відшкодування судових витрат, уточнення порядку несення сторонами судових витрат, відшкодування судових витрат або стягнення судових витрат – у разі якщо сторона не подає скаргу по суті справи.
§ 2. Термін подачі скарги становить тиждень з дня вручення постанови з обґрунтуванням. Якщо при винесенні постанови суд відступив від його обґрунтування, термін відраховується з дня оголошення постанови, а якщо воно підлягало врученню – з дня його вручення.
§ 3. Скарга повинна відповідати вимогам, передбаченим як для процесуального листа, та містити інформацію щодо оскарженого положення та клопотання про його зміну або скасування, а також коротке обґрунтування скарги із зазначенням в міру потреби нових фактів та доказів.
Ст. 394.1. § 1. Подати скаргу до Верховного суду можна на рішення суду другої інстанції, що відхиляє касаційну скаргу, та на рішення суду другої або першої інстанції, що відхиляє скаргу про неправомірність остаточного рішення.
§ 1.1. Скарга може бути подана до Верховного Суду також у разі скасування рішення суду першої інстанції судом другої інстанції та направлення справи на новий розгляд.
§ 2. (скасовано)
§ 3. До розгляду у Верховному Суді за скаргою застосовуються положення ст. 394 § 2 та 3, ст. 395 ст. 397 § 1, ст. 398.6 § 3, ст. 398.14 ст. 398.15 § 1, перше речення, ст. 398.16 ст. 398.17 та ст. 398.21.
Ст. 394.1а. § 1. На ухвалу суду може бути подана скарга до іншого складу цього суду першої інстанції, предметом якої є:
1) відмова у звільненні від судових витрат або скасування такого звільнення, а також відмова у призначенні адвоката або юрисконсульта або їх скасування;
2) відхилення заперечення проти залучення третьої особи у справу та не допуску особи у справу внаслідок заперечення;
3) строгість негайного виконання;
4) призупинення виконання рішення, що набрало законної сили, до розгляду скарги про відновлення провадження у справі;
5) підтвердження обґрунтованості рішення;
6) призначення покарання у вигляді штрафу свідку, експерту, стороні, її представнику та третій особі, примусовому приводу та затриманні свідка та відмові у звільненні свідка, експерта від штрафу та свідка від примусового відшкодування шкоди;
7) відмова в обґрунтуванні вироку та його врученні;
8) виправлення або тлумачення рішення або їх відмова;
9) відшкодування авансу, відшкодування витрат на неоплачену юридичну допомогу та оплату послуг експерта, медіатора та свідка;
10) відхилення клопотання про виключення судді;
11) затвердження мирової угоди, укладеної перед медіатором;
12) відхилення скарги;
13) відхилення скарги на рішення судового помічника;
14) затвердження мирової угоди щодо звернення до суду з питань конкуренції та захисту прав споживачів;
15) призупинення виконання рішення, у разі призупинення провадження за спільною заявою сторін, які мають намір укласти мирову угоду з приводу звернення до суду з питань конкуренції та захисту прав споживачів.
§ 2. У ході розгляду за скаргою, зазначеною в § 1, застосовуються положення ст. 394 § 2 та 3 та ст. 395-397 відповідно.
§ 3. Якщо у суді першої інстанції неможливо зібрати склад для розгляду скарги, скарга розглядається судом другої інстанції.
Ст. 394.1b. Якщо оскаржено положення, вказане в ст. 394 § 1 і одночасно в ст. 394.1a. § 1, скаргу розглядає суд другої інстанції.
Ст. 394.2. § 1. На постанову цього суду про відмову в задоволенні апеляційної скарги може бути подана скарга іншому складу суду другої інстанції.
§ 1.1. Скарга подана іншому складу суду другої інстанції може бути подана також на ухвалу цього суду, предметом яких є:
1) відмова у призначенні адвоката або юрисконсульта або їх відкликання,
2) відхилення клопотання про відкликання судді,
3) відшкодування витрат на процес, якщо касаційна скарга не була подана,
4) відшкодування витрат за неоплачену юридичну допомогу,
5) накладення штрафу на свідка, експерта, сторону, її представника та третю особу,
6) наказ про примусове залучення та арешт свідка,
7) відмова від звільнення свідка та експерта від штрафу та свідка від примусового залучення – за винятком постанов, винесених за результатами розгляду скарги на рішення суду першої інстанції.
§ 2. У ході розгляду скарги, зазначеною в § 1 та 1.1, застосовуються положення ст. 394 § 2 та 3 та ст. 395-397 відповідно.
Ст. 394.3. § 1. Скарга, подана лише для затягування провадження у справі, недопустима.
§ 2. Скаргою, поданою лише для затягування провадження у справі, вважаються:
1) друга та подальші скарги, що подаються тією ж стороною на ту саму постанову,
2) скарга на ухвалу, винесену в результаті дій, викликаних поданою раніше скаргою тією ж особою, якщо тільки обставини справи не виключають таку оцінку.
§ 3. Скарга, зазначена в § 1, залишається в матеріалах справи без будь-яких подальших дій, зокрема, не подається в компетентний суд. Те ж саме відноситься і до листів, пов’язаних з її подачею.
§ 4. Про подання скарги та листів, пов’язаних з її подачею сторона, яка подає скаргу, повідомляється тільки один раз – при подачі скарги.
§ 5. Положення ст. 380 застосовується відповідно.
Ст. 395. § 1. У разі подання скарги суд першої інстанції повинен негайно подати її разом із матеріалами справи до суду, компетентного її розглядати. Протилежна сторона може подати відповідь на скаргу протягом одного тижня з дня отримання скарги, а у випадках, коли закон передбачає вручення оскарженого положення тільки одній зі сторін, а також у випадках, зазначених у ст. 394.1 a § 1, п. 6 – з дня подання скарги.
§ 2. Якщо в скарзі йдеться про невірогідність судового розгляду або вона явно обґрунтована, суд, який виніс оскаржуваний наказ, може в закритому засіданні без направлення акта до суду другої інстанції скасувати оскаржуваний наказ і, якщо є необхідність, перегляне справу. Повторно винесене рішення може бути оскаржене на загальних підставах.
Ст. 396. Суд може призупинити виконання оскаржуваної постанови до остаточного розгляду скарги.
Ст. 397. § 1. Суд розглядає скаргу на закритому засіданні у складі трьох суддів.
§ 2. В ході розгляду скарги суд обґрунтовує рішення про припинення провадження. У випадках, коли скарга була відхилена або оскаржувана постанова була змінена, письмове обґрунтування повинно бути підготовлено тільки тоді, коли сторона подала клопотання про вручення постанови з обґрунтуванням.
§ 3. Положення про апеляційне провадження застосовуються відповідно до розгляду, розпочатого в результаті подачі скарги.
Ст. 397.1. (скасовано)
Ст. 398. Положення цієї глави застосовуються і до поданих скарг на винесені рішення голови суду.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі