Меню Закрити

Блог

Цивільний процесуальний кодекс. Заочні вироки

Масова еміграція громадян пострадянських країн на територію Республіки Польща не могла залишитися без уваги.
Еміграція торкнулася також і судової системи Польщі.
Часто іноземні громадяни потребують юридичної консультації, представлення своїх інтересів або правового захисту.
Саме тому, ми, Адвокатська фірма Кацпшак Ковалак, вирішили розмістити в цьому блозі перекладений на українську мову Цивільний процесуальний кодекс Республіки Польщі, завдяки якому ви можете ознайомитися зі своїми правами зрозумілою мовою.
Прошу звернути увагу, що переклад має творчий характер (здійснено за допомогою польських юристів та українського адвоката) і не є нормативно-правовим актом, а лише текстом. Даний переклад є авторським, всі права належать адвокатській фірмі Кацпшак Ковалак. Якщо ви хочете використати даний авторський текст, необхідно отримати на це нашу згоду.
У даній статті йдеться про заочні вироки (ст.339-349). З усіма іншими положеннями польського Цивільного процесуального кодексу можна буде більш детально ознайомиться в наступних статтях нашого блогу.
3. Заочні вироки
Ст. 339. § 1. Суд може винести заочне рішення в закритому засіданні, якщо відповідач не представив відповіді на позов у встановлений термін.
§ 2. У випадку, зазначеному в § 1, твердження позивача про факти, що містяться в позовній заяві або процесуальних документах, вручених відповідачу до засідання, вважаються вірними, якщо вони не викликають розумних сумнівів або не були наведені, щоб обійти закон.
Ст. 340. § 1. Суд виносить заочне рішення, якщо, попри неподання відповіді на позовну заяву, справа була направлена для розгляду в судове засідання, а відповідач у судове засідання не з’явився або, попри появу, не бере участі в ньому. Положення ст. 339 § 2 застосовується відповідно.
§ 2. Вирок, винесений за відсутності відповідача, не буде вважатися заочним, якщо відповідач зажадав провести слухання за його відсутності або вже подав заяву зі своїми поясненнями в усній чи письмовій формі.
Ст. 341. Якщо підтвердження вручення не отримано в день слухання, суд може протягом найближчих двох тижнів винести заочне рішення на закритому засіданні за умови, що він отримає підтвердження вручення протягом цього часу. Такий вирок є обов’язковим для суду з моменту підписання резолютивної частини.
Ст. 342. Заочне рішення визнається судом обґрунтованим, якщо в позові повністю або частково відмовлено, а позивач запросив обґрунтування протягом одного тижня з дня винесення вироку.
Ст. 343. § 1. Заочний вирок вручається сторонам. Стороні, яку не замінює адвокат, юрисконсульт, Патентний повірений або Генеральна прокуратура Республіки Польща, вручається інструкція про доступні їй засоби правового захисту, а відповідачу – інструкція про обов’язок заперечувати проти всіх заяв і доказів, а також про наслідки невиконання цього зобов’язання.
§ 2. Якщо вирок суду відповідно до ст. 342, не підлягає обґрунтуванню, строк для подання апеляційної скарги позивачем обчислюється з дня його вручення.
Ст. 343.1. Якщо після винесення заочного вироку з’ясується, що відповідач на момент пред’явлення позовної заяви не мав судової, процесуальної дієздатності або органу, призначеного для його представлення, і ці недоліки не усунуті у призначений термін, відповідно до положень кодексу, суд скасовує заочний вирок та виносить відповідну ухвалу.
Ст. 344. § 1. Відповідач, проти якого винесено заочний вирок, може подати заперечення протягом двох тижнів після винесення йому вироку.
§ 2. У листі, що містить заперечення, відповідач повинен привести звинувачення, які під страхом їх втрати слід повідомити до вступу в спір по суті справи, а також заяви і докази. Положення ст. 205.12 § 1, друге речення, застосовується відповідно.
§ 3. Суд відхиляє заперечення як неприйнятне, подане після певного терміну, неоплачене або з недоліками, які не усунені, незважаючи на повістку.
Ст. 345. У разі внесення заперечення голова розпоряджається передати його позивачеві та дає справі хід, при необхідності роблячи дії, передбачені законодавством про організацію розгляду.
Ст. 346. § 1. За клопотанням відповідача суд призупиняє строгість негайного виконання, накладеного на заочний вирок, якщо вирок був винесений з порушенням положень про допустимість його винесення або якщо відповідач доведе, що його неявка була обґрунтованою, а обставини, викладені в запереченні, викликають сумніви в обґрунтованості заочного вироку. При призупиненні виконання вироку суд може призначити заходи безпеки відповідно до попередньої частини.
§ 1.1. Суд може скасувати надану заочному вирокові обов’язковість негайного виконання, якщо відповідач доведе, що копія позову була вручена в порядку, передбаченому ст. 139 § 1 за адресою, іншою від поточного місця проживання відповідача на дату вручення.
§ 2. (скасовано)
Ст. 347. При повторному розгляді справи суд виносить вирок, яким заочний вирок повністю або частково зберігає в силі, або скасовує його і виносить рішення про задоволення позовних вимог, або ж відхиляє позов чи припиняє розгляд. Положення ст. 332 § 2 застосовується відповідно.
Ст. 348. Витрати на заочний судовий розгляд і заперечення покладаються на відповідача, навіть якщо заочне рішення потім скасовується, за винятком випадків, коли неявка відповідача не була викликана його провиною або пояснення відповідача не були додані до файлів, надісланих до суду.
Ст. 349. § 1. У разі скасування заперечення суд, якщо визнає відкликання допустимим, припиняє розгляд, викликаний запереченням, і виносить рішення про витрати, як при відкликанні позову. Тоді заочний вирок стає законним.
§ 2. Положення ст. 203 § 4 застосовується відповідно.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі