Меню Закрити

Який відсоток справ щодо компенсації за смерть близької людини потрапляє до суду?

Не так давно в польських ЗМІ писали про створення та роботу Управлінням з фінансового нагляду, завданням якого є закладення основ для такої невизначеної системи як фіксовані ставки сум  компенсаційних виплат за смерть близького родича.

Результатом роботи цього органу є досить цікавий звіт, складений на основі аналізу багатьох тисяч справ, в тому числі й справ іноземних громадян, пов’язаних з виплатою компенсації за смерть близької людини, яка загинула в ДТП на території Польщі.

Серед іншого, комісія представила дуже цікаву статистику щодо етапів, на яких завершується провадження щодо виплати компенсації за смерть близької людини.

Як виглядають ці статистичні дані?

Згідно з даними польської страхової палати, структура виплаченої компенсації виглядає наступним чином:

– 39% справ закінчуються виплатами компенсацій на етапі визнання страховими компаніями (тобто в досудовому порядку),

– 37% справ закінчуються виплатами компенсацій на етапі підписання угоди зі страховими компаніями (тобто після подачі позовної заяви),

– 24% справ закінчуються виплатами компенсацій на стадії винесення судового рішення (тобто за рішенням суду).

Який висновок?

Як на мене, цілком очевидно, що близько 40% людей, які постраждали в результаті смерті близької людини в автомобільній аварії, потенційно отримують низьку компенсацію.

З мого досвіду та виходячи з практики ведення справ клієнтів, серед яких нерідко є громадяни України, Росії та Білорусі, можу з впевненістю сказати, що тільки в декількох випадках, сума виплаченої компенсації на основі, так званого визнання страховою компанією, є сумою гідною і задовольняє жертву.

Втім, як я вже писала у попередніх статтях, в середньому страховиком виплачуються суми на 30% менше тих, які дійсно можна було б стягнути на користь потерпілих осіб.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі