Меню Закрити

Неурядові організації. Державна Інспекція Праці.

Масова еміграція громадян пострадянських країн на територію Республіки Польща не могла залишитися без уваги.
Еміграція торкнулася також і судової системи Польщі.
Часто іноземні громадяни потребують юридичної консультації, представлення своїх інтересів або правового захисту.
Саме тому, ми, Адвокатська фірма Кацпшак Ковалак, вирішили розмістити в цьому блозі перекладений на українську мову Цивільний процесуальний кодекс Республіки Польщі, завдяки якому ви можете ознайомитися зі своїми правами зрозумілою мовою.
Прошу звернути увагу, що переклад має творчий характер (здійснено за допомогою польських юристів та українського адвоката) і не є нормативно-правовим актом, а лише текстом. Даний переклад є авторським, всі права належать адвокатській фірмі Кацпшак Ковалак. Якщо ви хочете використати даний авторський текст, необхідно отримати на це нашу згоду.
У даній статті йдеться про неурядові організації (Ст.61-63). З усіма іншими положеннями польського Цивільного процесуального кодексу можна буде більш детально ознайомиться в наступних статтях нашого блогу.
III
Неурядові організації
Ст. 61. § 1. У межах своїх статутних завдань неурядові організації можуть за письмовою згодою фізичної особи подавати позови від її імені у справах, що стосуються:
1) аліментів;
2) охорони навколишнього середовища;
3) захисту прав споживачів;
4) захисту прав промислової власності;
5) захисту рівності та недискримінації шляхом необґрунтованої прямої або непрямої диференціації прав та обов’язків громадян.
§ 2. В справах, про які йдеться § 1, неурядові організації в рамках своїх статутних завдань можуть, за згодою фізичної особи, вираженої в письмовій формі, приєднатися до неї в розгляді справи.
§ 3. За згодою підприємця, який є фізичною особою, вираженою в письмовій формі, неурядова організація, членом якої він є, може подати позов від його імені або приєднатись до нього у незавершеному процесі проти іншого підприємця, аби допомогти вирішити претензії, що випливають зі здійснюваної підприємницької діяльності.
§ 4. Неурядова організація надає суду письмову згоду фізичної особи щодо приєднання її до розгляду справи.
Ст. 62. § 1. До неурядових організацій, що пред’являють позови до фізичних осіб, відповідно застосовуються такі самі положення як і до прокурора, що подає позови проти фізичної особи, за винятком ст. 58, друге речення.
§ 2. До приєднаних неурядових організацій, котрі приєднались до справи та сторони процесу, відповідно застосовуються положення про побічне втручання, закони про єдину участь не застосовуються.
Ст. 63. Неурядові організації, згадані в попередніх статтях, які не беруть участі у справі, можуть представити суду думку, яка стосується справи, висловлену в постанові чи заяві.
IIIa
Державна Інспекція Праці
Ст. 63.1. У справах, що стосуються встановлення наявності трудових відносин, трудові інспектори можуть подавати позови на користь громадян, а також приєднатися за згодою позивача до розгляду цих справ на будь-якій стадії.
Ст. 63.2. У справах, зазначених у попередній статті, положення про прокурора застосовуються відповідно й до інспекторів праці.
IIIb
Районний (міський) представник з питань споживачів
Ст. 63.3. У справах про захист прав споживачів районний (міський) представник з питань споживачів може подавати позови на користь споживачів, а також приєднуватися за їх згодою до провадження у цих справах на будь-якій стадії.
Ст. 63.4. У справах про які йдеться в ст.63.3, до районного (міського) представника з питань споживачів застосовуються відповідно положення що і до прокурора.
IIIc
Суб’єкти, які мають право брати участь у розгляді справи на підставі окремих законів
Ст. 63.5. § 1. Якщо окремі положення надають конкретним суб’єктам, які не беруть участь у справі, право представляти суду істотну для справи думку, до цих суб’єктів застосовується відповідно положення ст.63. Однак на вимогу уповноваженого органу суд може дозволити також передати думки в усній формі в судовому засіданні.
2. На прохання уповноваженої особи суд надає матеріали справи в обсязі, необхідному для представлення погляду на справу.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі