Меню Закрити

Цивільний процесуальний кодекс. РОЗДІЛ ІІІ. Докази

Масова еміграція громадян пострадянських країн на територію Республіки Польща не могла залишитися без уваги.
Еміграція торкнулася також і судової системи Польщі.
Часто іноземні громадяни потребують юридичної консультації, представлення своїх інтересів або правового захисту.
Саме тому, ми, Адвокатська фірма Кацпшак Ковалак, вирішили розмістити в цьому блозі перекладений на українську мову Цивільний процесуальний кодекс Республіки Польщі, завдяки якому ви можете ознайомитися зі своїми правами зрозумілою мовою.
Прошу звернути увагу, що переклад має творчий характер (здійснено за допомогою польських юристів та українського адвоката) і не є нормативно-правовим актом, а лише текстом. Даний переклад є авторським, всі права належать адвокатській фірмі Кацпшак Ковалак. Якщо ви хочете використати даний авторський текст, необхідно отримати на це нашу згоду.
У даній статті йдеться про докази (Ст.227-234). З усіма іншими положеннями польського Цивільного процесуального кодексу можна буде більш детально ознайомиться в наступних статтях нашого блогу.

РОЗДІЛ ІІІ. Докази
Глава 1
Предмет та оцінка доказів
Ст. 227. Предметом доведення доказів є факти, що мають значення для вирішення справи.
Ст. 228. § 1. Загальновідомі факти не вимагають доказів. Суд бере їх до уваги навіть без залучення сторін. § 2. Факти, інформація про які є загальнодоступною, і факти, відомі суду, також не вимагають доказів, але суд повинен звернути на них увагу сторін.
Ст. 229. Факти, надані в ході розгляду протилежною стороною, якщо їх вірогідність не викликає сумнівів, також не вимагають доказів.
Ст. 230. Якщо сторона не висловлюється щодо тверджень протилежної сторони про факти, суд, маючи результати всього слухання, може вважати ці факти визнаними.
Ст. 231. Суд може розглядати встановлені факти, що мають істотне значення для врегулювання справи, якщо висновки були зроблені на підставі інших встановлених фактів (презумпція факту).
Ст. 232. Сторони зобов’язані надавати докази для встановлення фактів, з яких випливають правові наслідки. Ст. 233. § 1. Суд оцінює вірогідність та силу доказів відповідно до свого переконання на основі всебічного розгляду зібраних матеріалів.
§ 2. Суд буде оцінювати на тій же підставі, яке значення надавати відмові сторони від подання доказів або перешкодам, створюваним нею при їх прийнятті всупереч рішенню суду.
Ст. 234. Презумпції, встановлені законом (юридичні презумпції), є обов’язковими для суду; однак їх можна скасувати, якщо закон не виключає цього.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі