Меню Закрити

Блог

Чи мають право іноземці, які в’їхали в рамках «без візу», працювати в Польщі?

Україна не єдина країна громадяни якої мають право в’їжджати на територію країн ЄС в рамках безвізового режиму. Одне з поширених запитань звучить, як: «Чи можна працювати по без візу?»

Тут необхідно, в першу чергу, звернути увагу на некоректність такого питання. Оскільки «без віз» це ніщо інше, як підстави для перетину кордону з країнами ЄС й він дає лише легальність перебування. При цьому, згідно з польським права легальність роботи іноземному громадянину дає тільки дозвіл на роботу.

Так, (мовою оригіналу) аrt. 87 ust. 1 pkt. 12 ppkt. f) Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – Cudzoziemiec jest uprawniony do wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli: posiada zezwolenie na pracę oraz przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: f) w ramach ruchu bezwizowego (переклад від автора – «ст. 87 ч. 1 пункт 12 підпункт f) Про сприяння зайнятості та установах ринку праці – Іноземний громадянин має право працювати на території Польщі, за умови, якщо він має дозвіл на роботу і перебуває на території Республіки Польща в рамках безвізового режиму »).

Таким чином, якщо іноземець приїхав до Польщі в рамках безвізового режиму й маєте дозвіл на роботу (зване в просторіччі – річним або воєводським запрошенням), то він має законодавчо гарантоване право на роботу в період дії днів по без візу (90 днів в 180).

При цьому, для громадян шести країн – Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Російської Федерації, України, право на легальну роботу дає OŚWIADCZENIE O POWIERZENIU PRACY CUDZOZIEMCOWI (в просторіччі зване як піврічне запрошення).

Але, важливо пам’ятати, що кожна країна регулює питання пов’язані з правом надання дозволу на роботу іноземним громадянам приписами внутрішнього законодавством. З цього, може скластися ситуація, що в деякі країни ЄС не дозволяється іноземним громадянам, які в’їхали в рамках безвізового режиму працювати.

Працювати в Польщі без робочої візи, але за наявності дозволу на роботу та біометричного паспорта, можна 90 днів на кожні 180 днів. Якщо іноземець працюватиме більше ніж 90 днів, то йому загрожує штраф та депортація терміном від 6 місяців до 5 років.

Для того, щоб після закінчення 90-денного терміну залишитись і надалі працювати в Польщі, потрібно або виробляти довготермінову робочу візу (робити це слід в Україні), або оформляти дозвіл на проживання в Польщі (карта побиту).

Як бачимо, безвізовий режим вигідний не лише туристам, а й тим, хто бажає абсолютно легально працювати в Польщі.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі