Меню Закрити

Блог

Чекаєте на отримання карти тимчасового побиту й не знаєте чи можна далі працювати?

Відповідаючи на вище зазначене питання необхідно послатися на положення закону «Про іноземців», а також на закон «Про сприяння зайнятості та установах ринку праці» іноземним громадянам дозволяється виконувати роботу на території Польщі при наявності:

дозволу на роботу (zezwolenie na prace),

дозвіл на роботу видане в спрощеній формі (OŚWIADCZENIE O POWIERZENIU WYKONYWANIA PRACY CUDZOZIEMCOWI – звичайні або для сезонних працівників),

  • так само право легальної роботи і легального перебування дає дозвіл на тимчасове перебування з доступом до ринку праці (Zezwolenie na pobyt czasowy – на підставі, якого видана карта побиту). Будьте уважні!!!! не кожна “карта” дає право до легальної праці, але тільки до легального перебування, все залежить від мети отримання.

Таким чином, можна працювати при наявності вище зазначених документів. І саме цю позицію займають органи державної влади Польщі. Тобто, якщо іноземний громадянин подав документи на отримання дозволу на тимчасове перебування і в цей період легально перебуває в Польщі на підставі «штампа в паспорті», то, за загальним правилом, він має право виконувати роботу тільки при наявності дозволу на роботу. При відсутності дозволу на роботу іноземний громадянин не має права виконувати роботу, якщо тільки він звільнений згідно положень законодавства від обов’язку отримання зазначеного дозволу на роботу, наприклад, є студентом або продовжує виконувати роботу у того самого роботодавця й подав заяви на наступний дозвіл на тимчасове перебування (карту побиту).

Поделитесь этой статьей:

2 коментаря до “Чекаєте на отримання карти тимчасового побиту й не знаєте чи можна далі працювати?

  1. Vita

    Доброго дня ! Чи я можу працювати якщо я чекаю на карту побиту і маю печатку??

    • Ірина Мизина

      Добрий день, для надання відповіді на Ваше запитання потрібно проаналізувати Вашу справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі