Меню Закрити

Блог

Дозвіл на постійне перебування чи дозвіл на перебування довготермінового резидента Європейського Союзу. Яка між ними різниця?

Якщо Ви прагнете, залишитися в Польщі на постійне проживання, то в залежності від критеріїв, яким відповідає ваша ситуація, можете клопотати про надання вам дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС. В принципі обидва ці дозволи дають іноземцю на території Польщі подібні права − зокрема, на постійне перебування в Польщі, працевлаштування без оформлення дозволу на працю, отримання соціальних виплат й допомоги на дітей.

Дуже багато іноземців плутають між собою два поняття:

– Дозвіл на постійне проживання (карти сталого побиту),

– Дозвіл на проживання довготермінового резидента ЄС.

Існує хибне твердження, що карта «сталого побиту» видається через 5 років після безперервного перебування в Польщі на підставі раніше виданих віз, карт «тимчасового» побиту (виданих на підставі роботи або навчання й т.д.).

Це дуже велика помилка.

В законі «Про іноземців», передбачено дев’ять підстав для видачі дозволу на постійне перебування (карти «сталого» побиту), але проаналізувавши ці підстави, слід зазначити, що в основному такий вид дозволу видається, по підтвердженню польського походження іноземця. Це означає, що якщо ви маєте польське походження та намір оселитися в Польщі на постійне проживання, ви можете подавати клопотання про надання дозволу на постійне перебування.

Тобто, для отримання карти сталого побиту, ви незмушені перебувати на території Польщі протягом 5 років, без виїзду за межі країни.

Коли можна отримати дозвіл на перебування довготермінового резидента Європейського Союзу в Польщі?

Про надання дозволу на перебування довготермінового резидента Європейського Союзу ви можете клопотати лише за умови легального перебування в Польщі! Ви можете отримати цей дозвіл, якщо:

перебуваєте на території Польщі легально й безперервно не менше 5 років безпосередньо перед поданням заяви про надання дозволу;

маєте джерело стабільного й регулярного доходу, якого буде достатньо для покриття витрат на утримання себе та членів сім’ї, котрі перебувають на вашому утриманні;

 − маєте медичне страхування або підтвердження покриття страховиком витрат на ваше лікування на території Республіки Польща;

маєте документальне підтвердження місця проживання на території Польщі;

маєте документальне підтвердження знання мови.

Таким чином, карта сталого побиту й карта довготермінового резидента ЄС за своєю правовою природою мають однакову юридичну силу, але законодавство передбачає різні підстави для їх отримання.

При отриманні одного із цих документів, особа має право без обмежень й весь час перебувати у Польщі. При цьому не потрібно підтвердження права на проживання у країні.

При отриманні дозволу на постійне проживання або дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС, Ви практично прирівнюєтесь у своїх правах до громадянина Польщі. 

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі