Меню Закрити

Як рахувати термін перебування в рамках безвізового режиму?

Введення безвізового режиму з ЄС відкрило для українців багато нових перспектив та можливостей. Відтепер для того, щоб відпочити в Європі, зробити покупки у будь-якій країні ЄС чи просто владнати на її території свої бізнес-питання, нашим громадянам достатньо показати на кордоні біометричний паспорт.

Питань пов’язаних з перетином кордону є багато. Одним з них є питання, пов’язане з тим чи можна після закінчення дії картки тимчасового побиту або національної візи відразу використовувати для в’їзду в Польщу дні по «без візу»? І друге важливий питання – чи можна після закінчення національної візи або карти побиту залишитися на території Польщі в рамках «без віза», тобто не перетинаючи кордон?

Відповіді, як на перше, так й на друге питання можна знайти на сайті Прикордонної служби Польщі або на сайт будь-якої Консульської установи Польщі.

Так, на сайті прикордонної служби зазначено, що: «Перебування без обов’язку отримання візи, не може тривати довше, ніж 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. До 90 днів включається також попередні короткострокові перебування іноземця, наприклад, на основі раніше отриманої візи Шенген (також до 11 червня!). Відповідно до норм ЄС всі короткострокові перебування підсумовуються. »

Тобто, мова йде про короткострокові періоди перебування. Так як, національна віза й карта тимчасового побиту не рахуються такими, то періоди перебування на їх підставі не включаються в термін по «без візу».

Крім того, на сайті Генерального Консульства Польщі в місті Луцьк вказана інформація: «Слід враховувати, що попередні періоди перебування на основі дозволу на перебування або національної візи не враховуються при розрахунку тривалості перебування в рамках безвізового режиму.»

Так як, термін перебування на підставі вище зазначених документів не включається в термін «без віза», то відповіддю на друге питання буде – виїжджати з території Польщі після закінчення візи або карти побиту не потрібно (можна вважати, що «без віз» включається «автоматично»).

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі