Меню Закрити

Блог

Інструкція для іноземців, які хочуть змінити роботу в період очікування на «карту побиту» або в період дії вже отриманої «карту побиту».

Часто бувають ситуації, коли працівник приїздить на роботу до Польщі, а умови не підходять, або доки відкривалась віза, то роботодавець набрав собі нових працівників.

Що робити? Як поміняти роботодавця в Польщі, адже дозвіл видано саме на нього? Не варто засмучуватися — іноземець має право поміняти роботу в Польщі! Головне, знати й точно дотримуватися процедури.

У даній статті приводжу покрокову інструкцію для іноземців бажаючих змінити роботодавця в період очікування або дії «карти побиту»:

1. Розірвання правовідносин з попереднім роботодавцями і оформити це відповідним письмовим документом, в залежності від ситуації таким документом може бути –

заяви про розірвання договору в односторонньому порядку,

заяви про розірвання договору у зв’язку з важким порушенням прав працівника,

заяви про розірвання договору за згодою сторін і т.д..

2. Відповідно до положень закону про іноземців, а саме ст. 113 – іноземець повинен повідомити про цей факт Воєводу, який розглядає його документи на дозвіл на перебування (карту побита) протягом 15 робочих днів з дня розірвання правовідносин з попереднім роботодавцем .

3. Відповідно до ст.ст. 101 і 123 Закону «Про іноземців» -ь від дня припинення правовідносин з попереднім роботодавцем іноземний громадянин має 30 днів календарних на пошук нового роботодавця і подачу нового пакету документів (договір, ZUS, роздруківка з KRS або CIDG, заповнений роботодавцем і підписаний додаток № 1, дозвіл на роботу від нового роботодавця).

Якщо у іноземця на день подачі немає дозволу на роботу, то в умові можна вказати, що іноземний працівник починаєте свою роботу з моменту отримання дозволу на роботу.

4. Нове оформлення заяви на видачу дозволу на перебування й повний пакет документів (фото, оплати, підтвердження місця проживання) подаються тільки в разі заміни дозволу на перебування після отримання «карти побиту». В такому випадку (при обов’язковій умові дотримання термінів повідомлення і подачі нового пакета документів) «стара» карта побиту буде дійсна до моменту отримання «нової» карти побиту.

ВАЖЛИВО !!!! Повідомити Воєводу про розірвання договору необхідно в письмовому вигляді. Це можна зробити, особисто подавши такий лист до канцелярії державного органу або виславши таке повідомлення поштою. Подати новий пакет документів можна або особисто, або відправити поштою (листом з повідомленням про вручення).

ВАЖЛИВО !!! Недотримання іноземним громадянином зазначених вище термінів спричинить повернення документів без розгляду (якщо картка не була ще отримана) і винесення рішення про добровільне повернення в країну громадянином, якої є іноземець або нелегальність перебування (якщо карта була отримана від старого роботодавця) й депортацію, штраф і заборона в’їзду як мінімум на 6 місяців.

Поделитесь этой статьей:

4 коментаря до “Інструкція для іноземців, які хочуть змінити роботу в період очікування на «карту побиту» або в період дії вже отриманої «карту побиту».

 1. Avatar
  Ігор

  Доброго дня! Питання такого плану – очікую на карту часового побиту і хочу змінити роботодавця. Як я можу довести в ужонд договір з новим роботодавцем, не маючи зезволення від нього? Адже, якщо я не помиляюсь, договір робиться на основі освядчення чи зезволення? А зезволення зараз за 30 днів ніхто не зробить… І по krs. Можна детальніше, що це і для чого?

  • Ірина Мизина
   Ірина Мизина

   Добрий день. ваше питання скоріше технічне ніж юридичне. Але документи можна подати направивши їх поштою з повідомленням про вручення.Відносно договору, то тут Ви помиляєтесь, оскільки договір з роботодавцем підтверджує наявність між Вами або трудових правовідносин, або ж відносин цивільно-правового характеру (умова злеценія). При цьому, дозвіл на роботу підтверджує легальність Вашого працевлаштування як іноземця. Тобто, це різні інституції, які можуть існувати незалежно одна від одної. KRS – Державний Реєстр Фірм.

 2. Avatar
  Володимир

  Доброго дня. Маю наступне запитання. Маючи карту часового побуту і умову про працю від мого працедавця. Чи можу я паралельно бути затрудненим у іншого працедавця на умову злеценя? Чи потрібно вносити зміни у мою карту побиту? Або взагалі її міняти? І чи взагалі це можливо? Буду вдячний за будь-яку інформацію.

  • Ірина Мизина
   Ірина Мизина

   Добрий день. Консультації з таких питань проводяться на підставі аналізу документів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі