Меню Закрити

Пригоди українців у Польщі, або як отримати аліменти на українську дитину в Польщі? (Частина 2)

Обов’язок утримувати дитину – це обов’язок, який лежить як на матері, так й на батьку. Він не залежить від того: чи батьки розлучені, чи ні, чи батько має контакти з дитиною, чи ні, чи живе в Україні, чи в Польщі, або іншій країні, чи має вже іншу родину, чи живе сам.

Часто мої клієнти, яким я веду справи про аліменти, потрапляючи до мене не мають поняття як отримати аліменти від батька який виїхав до Польщі, живе тут не один рік, а на дитину платить аліменти як безробітна особа.

Тут нам на допомогу знову приходить Договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та  правові відносини у цивільних і кримінальних справах (Договір ратифіковано Постановою ВР N 3941-XII (3941-12) від 04.02.94 ), а саме:Стаття 48 Визнання рішень з немайнових справ1. Винесені судами однієї Договірної  Сторони рішення з цивільних немайнових справ, що набрали законної сили, а в справах, що стосуються батьківських прав,  рішення, що не набрали законної сили, але підлягають негайному виконанню, визнаються на території іншої Договірної Сторони без проведення дій  про  визнання, якщо суди іншої Договірної Сторони не винесли  раніше правомірного рішення в тій самій справі, або якщо не були виключно компетентні, на підставі цього Договору, а у випадку відсутності такого врегулювання в Договорі – на підставі чинного законодавства цієї Договірної Сторони.2. Правомірні рішення з немайнових справ, що регулюються сімейним законодавством, винесені несудовими  органами однієї Договірної Сторони, визнаються на території іншої Договірної Сторони згідно із статтями 50-52.

 Отож, маючи рішення українського суду про аліменти від батька можна подати заяву до польського суду за місце проживання відповідача в Польщі й отримати виконавчий лист, а наступне подати заяву до польського державного виконавця, й почати стягувати з відповідача аліменти на дитину виходячи з його польської заробітної плати.

Отже, батьки, які вважають, що можуть неналежним чином виконувати свій обов’язок щодо утримування дитини, бо виїхали до Польщі, мають пам’ятати, що право українське, польське та міжнародне стоїть в першу чергу, на захисті інтересів дитини.

З усіх питання пов’язаних з наданням послуг прошу писати на електронну адресу – iryna.myzyna@kacprzak.pl

З повагою та найкращими побажаннями

Український адвокат вписаний до

Реєстру закордонних юристів в Польщі

Ірина Мизина

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі