Меню Закрити

Блог

Скільки часу займає оформлення дозволу на тимчасове перебування в Польщі?

Іноземець, який планує довше, ніж 3 місяці перебувати в Польщі може клопотати про дозвіл на перебування на визначений час в Польщі. Дозвіл на тимчасове перебування видається максимально на 3 роки. Процес розгляду документів на видачу дозволу на тимчасове перебування є адміністративним процесом і врегульовується відповідно положеннями Адміністративного процесуального кодексу (k.p.a.).

Рішення у справі дозволу на перебування на визначений час повинно бути видане протягом 1 місяця, а в особливо в складних випадках – цей час може бути продовжено ще на 2 місяці з дати подання документів. Також, вказані строки застосовуються й до розгляду скарг на рішення органів «першої» інстанції. До цих термінів не входить період призупинення справи та період затримок, які сталися з вини іноземця.

При цьому, компетентний орган, який розглядає заяву на видачу дозволу на перебування зобов’язаний попередити іноземця про причини затримки в розгляді матеріалів справи та прийнятті остаточного рішення.

Тобто, тривалість при розгляді матеріалів справи на видачу дозволу на перебування не повинна перевищувати трьох місяців. На жаль, на практиці ця процедура триває близько шести місяців, а в деяких випадках й роками.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі