Меню Закрити

Блог

Свідоцтво про роботу (świadectwo pracy), що це таке?

Якщо ви плануєте поїхати на роботу до Польщі, дізнайтеся більше саме про цей документ. Świadectwo рracy – це своєрідна альтернатива нашим «трудовим книжкам», до яких ми так звикли в Україні. У Польщі такого поняття не існує.

У Польському праві немає інституту «трудових книжок», замість них використовують «świadectwo pracy». При цьому, слід знати: Польський Кодекс праці (ст.. 97) говорить, що з огляду на розірвання трудового договору або ж завершення терміну його дії, роботодавці зобов’язані видавати працівникам саме цей документ – свідоцтво праці.

Важливо! Мало хто знає, що у випадку, якщо той же роботодавець укладатиме із тим же працівником новий трудовий договір упродовж семи днів з моменту припинення дії договору (незалежно від причини), то видавати Świadectwo рracy роботодавець повинен тільки на письмове звернення самого працівника.

Роботодавець має обов’язок видати свідоцтво протягом 7 днів від дня отримання письмового запиту. Якщо роботодавець не надає працівнику даного свідоцтва у встановлені терміни або видає некоректне свідоцтво, то працівник має право на подачу позову про виплату компенсації. Така компенсація може бути виплачена в розмірі окладу за час знаходження без роботи через не надання зазначеного свідоцтва, але не більше ніж за 6 тижнів.

Згідно з положеннями Кримінального кодексу не видача свідоцтва є злочином, за яке роботодавець несе кримінальну відповідальність.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі