Меню Закрити

Яка різниця між нотаріусом в Польщі та українським адвокатом в Польщі вписаним до польського Реєстру закордонних юристів?

Беручи до уваги специфіку моєї праці, я вирішила почати писати статті на блоги саме з метою усвідомлення нашим громадянам, які мешкають чи перебувають в Польщі, в чому ж саме я можу бути для них корисна як професіонал, а чим взагалі не можу займатися.

Першим, що мені прийшло на думку про що я маю написати це про те – яка різниця між нотаріусом в Польщі та українським адвокатом в Польщі вписаним до Реєстру закордонних юристів.

Тут потрібно почати від того хто такі нотаріуси. Поняття це в різних системах права є різним, але принцип один й той же. Отже, нотаріусом є особа, яка має відповідну кваліфікацію та якій держава надала право, на підставі залічених такою особою екзамені, виконувати нотаріальні дії. Найголовніше це те, що діяльність таких осіб стисло пов’язана з територією на якій вони виконують нотаріальні дії. Тобто, якщо це український нотаріус, то він не може просто взяти свої речі, переїхати до Польщі, здати екзамен на нотаріуса й тут відкрити свою діяльність. Тоді він буде польським нотаріусом, який знає українську мову, але не робить це з нього українського нотаріуса в Польщі.

Які компетенції має нотаріус як в Польщі, так й в Україні. Посвідчення будь-яких документів – довіреностей, договорів, дозволів на вивезення дитини за кордон, заповітів й т.д. Чого ж не робить нотаріус? З впевненістю можу сказати, що нотаріус не веде кримінальних, цивільних чи сімейних справ в суді, не готовить проєкт договорів між юридичними особами, не приймає участі в переговорах й т.д.

Функції нотаріуса щодо деяких нотаріальних дій, наприклад, посвідчення довіреностей чи дозволів на виїзд дитини за кордони України виконує  або польський нотаріус, за наявності у клієнта перекладу тексту документа з іноземної мови (в нашому випадку української) на польську мову, або ж консульська установа в Польщі, наприклад Консульство у Вроцлава, Варшаві, Кракові й т.д. (посилання – https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1987-permanent )

Думаю, що з істотою діяльності нотаріуса та його функціями зараз вже все ясно. Тому можемо перейти до поняття українського адвоката в Польщі, який вписаний до Реєстру закордонних юристів.

Отже, український адвокат, який має відповідне підтвердження кваліфікації може бути вписаний до відповідного Реєстру в Польщі й тут надавати послуги. Існують певні вимоги, а саме такий адвокат має обов’язково співпрацювати з польським адвокатом. Також має знати мову й мати підтвердження диплома (хоча це не є прямою вимогою закону, все ж без цього неможливо надавати послуги). Це саме адвокат веде кримінальні справи в Польщі, цивільні чи сімейні спори в польських судах, веде справи про розлучення як в Україні, так й в Польщі, готовить проєкти договорів між юридичними особами, обслуговує бізнес в Польщі, приймає участі в переговорах й т.д. При цьому, що дуже істотне такий український адвокат в Польщі не втрачає право до надання послуг в Україні, він й надалі залишається українським адвокатом, а втрата українського свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю  призводить до викреслення з польського реєстру. Також такий адвокат підпадає під дію адвокатської етики як в Україні, так й в Польщі, має обов’язки підвищення кваліфікації як в Україні, так й в Польщі.

Як бачимо, є істотна різниця між українським адвокатом який діє в Польщі та нотаріусами – як щодо можливості надання послуг в Польщі, так й щодо компетенції та переліку надаваних ними послуг.

Маю надію, що ця стаття трохи прояснила ситуацію з позиціями в цих двох професіях.

З усіх питання пов’язаних з наданням послуг прошу писати на електронну адресу – iryna.myzyna@kacprzak.pl

 

З повагою та найкращими побажаннями

Український адвокат вписаний до

Реєстру закордонних юристів в Польщі

Ірина Мизина

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі