Меню Закрити

Блог

Чи потрібно сплачувати штрафи в Польщі?

Ті, хто хоча б раз були в Польщі, добре знають, що в цій країні до порушення встановлених правил дорожнього руху ставляться серйозно і суворо карають відповідно до законів. Потрібно розуміти, що кожна країна має свої особливі правила, про які ви можете не знати. Розмір штрафів у Польщі більший, ніж в Україні, Росії чи Білорусі, тому ставитись до цих правил зневажливо не рекомендуємо. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, ми пропонуємо вам ознайомитись із основою правил дорожнього руху в Польщі, для цього будемо аналізувати різні ситуації з якими Ви можете зіткнутися.

Якщо Ви порушили правила дорожнього руху: перевищили допустиму швидкість, перетнули суцільну, проїхали на заборонений сигнал світлофора, відмовилися зупинитися на вимоги поліції і т.д., чи повинні Ви платити штраф відразу або спокійно можна виїхати додому і забути про це штраф.

Зазвичай у іноземних громадян, які не мають постійного місця проживання на території Польщі, правоохоронні органи вимагаю оплату штрафу відразу після складання протоколу. І якщо ви відмовляєтеся, то правоохоронець може навіть вилучити автомобіль (це звичайно коли штраф є досить серйозним, наприклад, за відсутність ліцензії на перевезення). У деяких випадках поліція має право вилучати паспорт іноземця, який порушив положення транспортного законодавства. Хоча цей захід є крайнім і на практиці з такою дією ми не стикалися ще жодного разу.

При відмові сплатити штраф або якщо штраф не був сплачений протягом зазначеного в рішенні терміну, іноземний громадянин заноситься до реєстру неплатників, реєстри включаються в систему інформування прикордонників, і як тільки в наступний раз громадянин в’їде на територію ЄС, до нього починаються питання з боку прикордонників і вручається повістка чи заява про погашення штрафу і відсотків. А крім того, боржник може бути доставлений до суду для заміни міри покарання зі штрафу на арешт. Після оплати штрафу й відсотків боржник виключається з зазначеного реєстру.

Головне правило можна сформувати так – штраф повинен бути сплачений, а якщо іноземець з ним не згоден, то його потрібно обов’язково оскаржити.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі