Меню Закрити

Блог

Що робити, якщо лікарі відмовляються прийняти Вас у лікарню через те, що Ви не числитеся в реєстрі  ЗУС?

Zaklad Ubiezpieczen Spolecznych, або просто ZUS, це управління соціального страхування Польщі, структура, яка забезпечує організацію надання медичне і соціальне страхування.

Дуже часто до нас звертаються іноземні громадяни, які зіткнулися з відмовою в прийнятті на планове лікування в лікарню, аргументуючи це тим, що іноземець не фігурує в реєстрі ЗУС.

Якщо Ви з певної причини не були внесені до реєстру ЗУС на момент звернення до лікарні, однак Ви впевнені, що точно зареєстровані в ЗУС та Вам належить безплатне обслуговування й лікування, то Ви маєте право підписати й подати відповідну Заяву (OŚWIADCZENIE o przysługującym świadczeniobiorcy prawie do świadczeń opieki zdrowotnej). У результаті чого жоден лікар не має права відмовити в наданні медичної допомоги.

Але, все ж, якщо лікар відмовляється прийняти вас в лікарню, то необхідно звернутися до адміністрації для вирішення ситуації або, вимагати видати письмове рішення про відмову в прийнятті до лікарні (decyzję odmowną).

У більшості випадків лікарі не видають письмову відмову, а приймають пацієнта на лікування. Перший досвід зустрічі з польською медициною може бути важким й де в чому складним. Якщо хочете скористатись з безкоштовної медицини в Польщі, то Ви повинні зробити собі страхування в Національному Фонді Здоров’я (NFZ). Цей фонд відповідає за фінансування медичних послуг і за часткове фінансування ліків (за деякі ліки платиш менше). Гроші, якими володіє фонд, це щомісячні внески, оплачені страхувальниками. В будь – якому випадку краще мати страховий полюс, й тоді можна бути певним, що отримаєш медичну допомогу без проблем.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі