Меню Закрити

Блог

Чи повинні українці, які отримали травму в Польщі, отримувати меншу компенсацію?

При проведенні справ, що стосуються відшкодування або компенсації, наша юридична фірма представляє громадян України, які отримали травми в результаті нещасного випадку в Польщі.

В ході судового процесу, або навіть раніше на стадії ліквідації шкоди, страхові компанії майже завжди звинувачують в тому, що вони намагаються суттєво занизити суму компенсації українцям, в порівнянні з громадянами Польщі.

Представники страхової компанії зазвичай стверджують, що рівень життя в Україні значно нижчий, ніж у Польщі. Але доходи, які можна отримати в Україні, не мають нічого спільного з тим, що відбувається на території Польщі, підтвердженням цьому є те, що принаймні більше мільйона українців працюють у Польщі.

У будь-якому випадку, в одній зі справ, яку я досліджував страховик представив наступне заперечення:

Порушення ст. 445 § 1 ЦК через його неправильне трактування, що полягає на наступних твердженнях:

“визначено, що сума компенсації за шкоду, завдану позивачу, становить 215 000 злотих, у той час як ця сума є явно завищеною, враховуючи обставини, що позивач, попри його часткову інвалідність, здатен до виконання професійної діяльності, а також повністю здоровий психічно, його страждання стосувалися виключно фізичного здоров’я. Компенсація також сильно перебільшена з огляду на те, що стан здоров’я позивача значно покращився, а сума компенсації неадекватна як для рівня добробуту в Україні. Тому правильним буде встановити суму відшкодування у випадку позивача, на думку відповідача, що не повинна перевищувати 50 000 злотих”.

Розмірковуючи про правильність цього аргументу, можемо запитати себе, чи згодні ми, що поляк, з яким стався нещасний випадок у Німеччині, також повинен отримати компенсацію в 4 рази менше, ніж громадянин Німеччини?

Звичайно ж слід згадати той факт, що, попри менші доходи в Україні, ціни та витрати на життя не дуже відрізняються від польських.

Для мене це дуже спірне питання, але я особисто переконаний, що немає причин зменшувати розмір виплат по компенсації для громадян України. Особливо для тих, хто живе та працює у Польщі.

У будь-якому випадку, Апеляційний суд м. Лодзь також виніс вирок (справа номер № I ACa 146/13, рішення від 21 червня 2013 року), посилаючись на (рішення Верховного суду від 17 вересня 2010 року, II CSK 94/10, Lex No. 672675) в якому вказав, що повністю хибним є аргумент, що присуджений розмір компенсації не відповідає рівню добробуту суспільства в Україні, беручи до уваги думку Верховного Суду, повністю прийняту Апеляційним судом, рівень життя потерпілого не впливає на розмір фінансової компенсації за завдану його життю та здоров’ю шкоду.

Слід зазначити, що формування розміру компенсації в залежності від рівня життя потерпілого є неможливим. Це гарантовано в ст. 32 Конституції, принцип рівності перед законом, а також загальним принципом справедливості. Таким чином, рівень життя потерпілого не може враховуватися до факторів, що визначають ступінь заподіяної шкоди та впливати на розмір компенсації.

Поделитесь этой статьей:

6 коментарів до “Чи повинні українці, які отримали травму в Польщі, отримувати меншу компенсацію?

  • Ірина Мизина

   Пожалуйста

 1. Роман

  Отличный материал, спасибо

  • Ірина Мизина

   Будь ласка, маю надію, що був для Вас корисний.

   • Игорь

    Здравствуйте! Получил травму на производстве. На данный момент ещё нахожусь в больнице – уже сделали четыре операции, что дальше пока не известно. Работал официально по умове злицення. Нужна помощь в плане того, какие выплаты предусмотрены и как их получить.

    • Ірина Мизина

     Добрый день, какая именно Вам нужна помощь? Прошу Вас уточнить получили ли Вы уже протокол несчастного случая.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі