Меню Закрити

Блог

На які види компенсаційних виплат можуть розраховувати іноземні громадяни на території Польщі.

Головними перевагами роботи в Польщі для мігрантів є географічна близькість, бажання заробити та низький мовний бар’єр. Відповідно до цих чинків, кількість іноземців з України, РФ та Білорусії які виїжджають до Польщі з кожним роком зростають. Однак, слід пам’ятати що в кожній країні є свої закони, яких повинні дотримуватися всі жителі цієї країни незалежно від їх статусу, чи це громадянин чи іноземець. Іноземці, які мають у власності автомобіль, так само як і громадяни Польщі, обов’язково повинні мати страховку ОС.

Отож, якщо сталася ДТП, то потерпіла особа має право вимагати від водія, який є учасником зіткнення, подання особистих даних, даних власника або користувача транспортного засобу, а також даних стосовно страховика, з яким укладений договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності.

Законодавство Польщі гарантує іноземним громадянам, які постраждали в результаті аварії на дорозі нижче наведені виплати:

І. Якщо внаслідок аварії на дорозі наступила смерть близького члена сім’ї, то родичі мають право на:

1. Відшкодування витрат пов’язаних з похоронну. Страхова компанія винуватця зобов’язана відшкодувати витрати, пов’язані з похованням померлого. А саме – витрати на транспортування останків, покупку труни, покупка місця на кладовищі, витрати на покупку і установку пам’ятника, витрати на квіти, вінки, траурну одяг, витрати, пов’язані з поминальним обідом і так далі. Ці витрати відшкодовуються особі, яка їх понесло.

2. Компенсацію – моральної шкоди. Це компенсація за смерть близького члена сім’ї, яка виплачується членам сім’ї потерпілого, який помер внаслідок аварії на дорозі.

3. Компенсацію за погіршення фінансового стану сім’ї, після смерті потерпілого. Компенсація членам сім’ї померлого, яка виплачується, в разі якщо в результаті смерті потерпілого члени його сім’ї зазнали істотне погіршення фінансового стану.

4. Виплата аліментів. Надається членам сім’ї, які були на утриманні померлого.

ІІ. Якщо в результаті дорожньо-транспортної пригоди погіршився стан здоров’я, то потерпілий має право на:

1. Повернення витрачених коштів на лікування та реабілітацію;

2. Повернення коштів витрачених на проїзд в лікарню і з лікарні;

3. Повернення витрачених коштів або фінансування на лікування закордоном або покупку дорогого устаткування;

4. Повернення витрачених коштів або фінансування покупки автомобіля для особи з обмеженими можливостями;

5. Повернення втраченого доходу;

6. Пенсію.

ІІІ. Якщо при аварії на дорозі настав знищення майна, то потерпілий має прав на:

1. Відшкодування вартості ремонту транспортного засобу;

2. Відшкодування вартості автомобіля виданого замість пошкодженого в тимчасове користування на час ремонту пошкодженого автомобіля;

3. Компенсацію вартості знищеного майна;

4. Компенсацію втраченої вигоди;

5. Компенсацію за пошкоджений товар.

Вище зазначений перелік є не вичерпним і в кожній конкретній ситуації можуть бути встановлені додаткові компенсаційні виплати від страхової компанії винуватця аварії.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі