Меню Закрити

Блог

Компенсації жертвам злочинів від Польської держави.

У випадку якщо проти будь-якої людини скоєно злочин, то їй належить компенсація від винної особи. Для виплати компенсації в рамках кримінальної справи не має значення громадянство потерпілого. Ситуація абсолютно ясна якщо мова йде про встановлений винуватця злочину, але, як бути якщо злочинець не встановлений? Хто тоді виплатить компенсацію?

Дані питання врегульовані «Ustawa o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych».

Відповідно до положень вище зазначеного закону потерпілому або найближчим родичам, належить виплата компенсації, якщо:

відбулося розлад здоров’я на строк понад 7 днів,

завдано важкого шкоди здоров’ю потерпілого,

настала смерть потерпілого.

Законом встановлено максимально можливі розміри компенсаційних виплат, у разі заподіяння шкоди здоров’ю виплата може бути не більше 25 000 злотих, а при настанні смерті – 60 000 злотих.

При цьому, для виплати компенсації необхідно надати докази на підтвердження обґрунтування необхідної суми виплат, а саме:

підтвердження упущеної вигоди або погіршення фінансового стані,

підтвердження витрат на лікування і реабілітацію,

підтвердження витрат на похорони.

Виплата компенсації можлива тільки в тому випадку, якщо немає можливості отримати компенсацію від страхової компанії винуватця злочину.

Компетентним органом в даному питанні є суд, який розглядає справу про злочин або ж районний суд за місцем проживання винної особи.

Якщо позивачем є родич потерпілого від злочину, то судом береться до уваги ступінь споріднення померлого потерпілої особи і позивача. Право на отримання компенсації мають: один з подружжя, діти, партнер, батьки та інші особи, які перебувають на утриманні померлого потерпілого.

Поделитесь этой статьей:

2 коментаря до “Компенсації жертвам злочинів від Польської держави.

 1. Avatar
  Іван

  Доброго дня ! Маю питання отримано 2 мандати і подані документи на карту побиту чи впливає це на то що може бути відмова через це ??? Мандати оплачені !!!

  • Ірина Мизина
   Ірина Мизина

   Добрий день. Залежить від того за що саме ви отримали штрафи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі