Меню Закрити

Який розмір компенсації за нещасний випадок в Україні та Польщі.

Як польське законодавство, так і українське гарантує виплату компенсацій близьким членам померлого в результаті аварії на дорозі.

Близькими людьми в розумінні права України і Польщі є:

– один із подружжя,

– діти,

– батьки,

– особи, які перебувають в не зареєстрованому шлюбі,

– особи, які перебували на утриманні померлого.

Для того щоб більш детально проаналізувати як проводяться виплати потерпілим в Україні та Польщі, розглянемо дві судові справи .

Для аналізу візьмемо рішення суду України та рішення суду Польщі, які були винесені за результатами розгляду позовних вимог близьких померлого родича, загиблого внаслідок отриманих травм після дорожньо-транспортної пригоди.

Рішенням Польського апеляційного суду міста Білосток від 18.05.2017 року у справі номер № I A Ca 1045/16, суд присудив членам сім’ї померлого, як доплату, до вже раніше виплаченої компенсації моральної шкоди, 100.000 злотих і відсотки від дня аварії до моменту виплати компенсації страховою компанією.

Як приклад рішення Українського суду, заочним рішенням Красноградського міського суду Львівської області (Україна) від 11.03.2017 рік по справі номер 459/1076/16-ц, вимоги близького родича потерпілого були задоволені частково – стягнуто з винної особи на користь дружини потерпілого, який помер в лікарні від отриманих в результаті аварії на дорозі травм моральну шкоду в сумі 60000 грн. (Це близько 7500 злотих).

При цьому, варто зазначити, що рівень цін на продукти, одяг, оплату комунальних та інших обов’язкових платежів в Україні та Польщі в нинішній момент практично однаковий. Виходячи із зазначеного вище рішень приходимо до висновку, що практично за той же період часу, при подібних обставинах справи, Польський суд присудив потерпілому суму в тринадцять разів більшу, ніж український суд. І, що не менш важливо, що оплачувати буде страхова компанія, а не винуватець аварії, що гарантує реальну виплату компенсації.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі