Меню Закрити

Блог

Що дає статус потерпілого у кримінальному провадженні, і як у таких випадках отримати компенсацію?

Дуже багато наших справ, це справи пов’язані з виплатою компенсацій жертвам злочину, в тому числі і потерпілим в результаті аварії на дорозі.

У таких справах часто задається питання наших клієнтів, а чи має значення, що буде прийнято в кримінальній справі для виплати компенсації від страхової і для цивільного процесу.

Розглянемо на конкретному прикладі, родич помер через лікарську помилку, як наслідок лікаря притягнули до кримінальної відповідальності, тобто існує вирок суду в кримінальній справі.

Родичі померлого подали позов до страхової компанії лікаря про отримання компенсації за смерть близької людини і в ході судового розгляду страхова вказує на те, що немає причинно-наслідкового зв’язку між діями лікаря і смертю пацієнта.

Саме для таких випадків правовідносини будуть врегульований ст. 11 Цивільного кодексу. Відповідно до положень зазначеної статті – для розгляду цивільної справи має значення вирок про притягнення винної особи до відповідальності винесений в рамках кримінальної справи.

Як приклад, також, можна навести ще одну ситуацію: Водій, який порушив правила дорожнього руху і його дії превелике до ДТП, в якому потерпілий отримав ушкодження. Є вирок суду, за яким винуватець був притягнутий до кримінальної відповідальності. В такому випадку, винуватець, при розгляді цивільної справи, не може заперечувати встановлені в рамках кримінальної справи факти і вказувати, що це, потерпілий привів до зіткнення. У цивільній справі, при таких умовах, розгляду зводиться виключно до встановлення розміру компенсаційних виплат, а не до встановлення вини та фактичних обставин справи. При цьому, зазначені вище положення статей цивільного права не стосуються ситуацій коли в рамках кримінальної справи було винесено виправдувальний вирок суду.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі