Меню Закрити

Нерухомість для українців та інших іноземців у Польщі (ч. 2). На що звернути увагу при покупці нерухомості в Польщі?

Не секрет, що ринок нерухомості в Польщі стає все більш і більш цікавим як для інвесторів, так і для багатьох звичайних громадян (в тому числі і для нас іноземців живуть і працюють в Польщі).

Наступна стаття мого циклу» нерухомість для українців та інших іноземців у Польщі ” буде присвячена саме оформленню угоди купівлі-продажу нерухомості в Польщі.

Ось ми знайшли нерухомість і вона нам подобається і є бажання її придбати. Що ж далі?

Перше, що ми робимо це перевіряємо – чи є нерухомість в іпотеці.

Як це зробити? Досить просто. Власник нерухомості дає номер під яким нерухомість зареєстрована в реєстрі нерухомості (księga wieczysta, тут посилання щоб перевірити онлайн https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=false ). Вводимо дані і в розділі іпотеки та інші заборони перевіряємо нерухомість. Тут важливо пам’ятати, що в Польщі, на відміну, наприклад, від України продати нерухомість можна з іпотекою. Найголовніше, що б покупець погодився її таку купити. Як він підтверджує, що погоджується? Так, дуже просто-ставить підпис на Нотаріальному договорі. Простіше кажучи-купуючи нерухомість з іпотекою на вас (як на нового власника) переходять не тільки права (право власності), але обов’язки (обтяження іпотекою). Суб’єкт, який є іпотекодержателем, якщо кредит не буде заплачений може стягнути борги, в тому числі і за рахунок вже вашої квартири. Хоча ви кредит не брали і квартиру чесно купили у продавця.

Також варто перевірити чи та людина яка квартиру продає записаний в реєстрі нерухомості як власник.

Природно все це перевірить і нотаріус при підписанні угоди. Але! Краще що б не мати розчарувань у нотаріуса перевірити цю інформацію до того як ви зважитеся підписати договір або попередній договір в якому дасте завдаток.

Далі, якщо кошти на покупку ми не беремо в кредит, а привезли з собою через кордон, наприклад з Україною. Тут важливо пам’ятати що без декларування можна ввести в Польщу не більше 10000 доларів США готівкою за кожним разом коли ми перетинаємо кордон. Якщо ми ввезли більше ніж зазначена вище сума і не задекларували, то польська держава (а точніше чинний в його ім’я податковий орган) має право взяти з нас 70% від ввезеної і незадекларованої суми.

Ну і наостанок, важливо при покупці нерухомості в Польщі мати на увазі, що ріелтор має право брати провізію як з продавця (якому він надає послуги), так і з вас – покупця. Тобто з двох сторін угоди. А ця сума не маленька – від 1 до 3 %

Чи потрібен адвокат при оформленні угоди купівлі-продажу нерухомості?

Так, потрібен. Послуги адвоката в порівнянні з тим скільки ви можете зберегти коштів є невеликою ціною. Зазвичай ми біжимо до адвоката коли пізно і коли вже угода укладена і що з нею робити ми вже не знаємо. Але, можна прийти перед підписанням угоди і може виявитися, що це не ваша нерухомість і буде краще пошукати щось більш підходяще, так як тільки професіонал в змозі побачити які негативні наслідки для вас може спричинити покупка цієї конкретної нерухомості.

З усіх питання пов’язаних з наданням послуг прошу писати на електронну адресу – iryna.myzyna@kacprzak.pl

З повагою та найкращими побажаннями

Український адвокат вписаний до

Реєстру закордонних юристів в Польщі

Ірина Мизина

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі