Меню Закрити

Блог

Строки позовної давності та отримання компенсаційних виплат за наслідки в ДТП.

Чи можна отримати відшкодування, якщо аварія сталася досить таки давно? Це питання цікавить майже всіх автомобілістів,оскільки від ДТП ніхто не застрахований.

Наші клієнти часто звертаються до нас за допомогою в справах про виплату компенсації за заподіяну шкоду здоров’ю або отримання компенсації за смерть близького родича, що сталися внаслідок аварії на дорозі або на роботі, з вини третьої особи.

Такі випадки підпадають під нормативне регулювання норм Цивільного кодексу Польщі, а саме ст.ст. 442, 819.Стаття 442 §1 кодексу визначає, що: «позов до страхової винуватця аварії, повинен бути поданий протягом трьох років з дня, коли потерпілий дізнався про збитки і про особу яка несе відповідальність за усунення негативних наслідків.»

При цьому, термін на пред’явлення позовних вимог не може перевищувати 10 років від моменту виникнення збитку. Днем початку терміну позовної давності вважатиметься день, в якому потерпілий дізнався, хто є винуватцем події. Винятком з цього правила є вимоги людини, який на день нещасного випадку був малолітнім. Це правило закріплено в ст. 442 § 4 Цивільного кодексу. У такій ситуації строк позовної давності починається через два роки з моменту досягнення особою повноліття.

Якщо ж збиток здоров’я або смерть близького члена були наслідком злочину, то строк позовної давності становить не 10 років, 20 років (ст. 442 § 2 кодексу).

Зазначений строк може бути перерваний на підставі причин наведених в ст. 123 Цивільного кодексу, наприклад, через проведення слідчих дій в рамках справи. Також, термін може бути перерваний на підставі ст. 819 § 4 Цивільного кодексу: «Перебіг терміну позовної давності за вимогами до страхової компанії перериває, також, у зв’язку з повідомленням про настання страхового випадку та подачею вимог про виплату компенсації.»

Перебіг строку позовної давності відновлюється з дня, коли потерпілому було вручено рішення страхової компанії про виплату компенсації або відмову у виплаті компенсації.

Отже, очевидним є той факт, що виплати потерпіла сторона може отримати також після отримання збитків, все залежить від обставин та доказів які ви надасте в суді.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі