Меню Закрити

Виконання вироку польського суду в кримінальних справ винесеним проти іноземця

Згідно польского кримінально процесуального кодексу кримінальна справа має кілька етапів – досудове розслідування, судове розслідування в суді (першої, другої та часами третьої інстанції) та якщо суд виніс остаточний вирок, яким притягнув особу до кримінальної відповідальності, то етап виконання вироку польського суду.

Власне про останній етап буде моя стаття.

Як виконати вирок суду в Польщі винесений проти іноземця?

Все залежить від того яку кару отримав покараний.

Покарання фінансове – штраф.

Необхідно заплатити на реквізити суду вказані на його сторінці. Кожен суд має закладку з назвою – банківські реквізити для сплати штрафу. Кожна особа може зайти на сторінку суду й в закладці знайти дані банківського рахунку. В призначенні платежу обов’язково потрібно вписати – ім’я та прізвище покараного, дату винесення вироку судом, номер справи.

Оплата компенсації для осіб потерпілих.

Вноситься безпосереднього особам потерпілим. Якщо покараному не відомі банківські реквізити потерпілої особи, то він звертається до суду з проханням надати дані для переказу коштів потерпілому або ж прийняти кошти до судового депозиту. Суд або надає дані особи потерпілої, або приймає кошти на судовий депозит. Після отримання постанови суду особа покарана має внести кошти на вказані в постанові дані.

Оплата додаткового покарання для фонду, наприклад у Фонд особам потерпілим від ДТП.

Необхідно заплатити на реквізити суду вказані на його сторінці. Кожен суд має закладку з назвою – банківські реквізити для сплати фонду. Кожен може зайти на сторінку суду й в закладці знайти дані банківського рахунку. В призначенні платежу обов’язково потрібно вписати – ім’я та прізвище покараного, дату винесення вироку судом, номер справи та те що кошти вносяться для фонду.

Судовий збір та судові витрати.

Необхідно заплатити на окремі реквізити суду вказані на його сторінці. Кожен суд має закладку з назвою – банківські реквізити для сплати судового збору. Кожен може зайти на сторінку суду й в закладці знайти дані банківського рахунку. В призначенні платежу обов’язково потрібно вписати – ім’я та прізвище покараного, дату винесення вироку судом, номер справи та те що кошти вносяться на оплату судових витрат.

Позбавлення волі.

Покарання відбувається шляхом позбавлення волі особи покараної. Якщо особа перебувала в СІЗО, то вона змінює статус особи тимчасово арештованої на статус особи покараної й далі відбуває покарання позбавлення волі. Якщо ж особа не була позбавлена волі, то до неї приходить поліція й затримує її в місці проживання й відправляє до установи в якій вона буде відбувати кару. Якщо покарання позбавлення волі є меншим ніж 1 рік і 6 місяців, то можна подати заяву про застосування домашнього арешту з електронним браслетом. Суд може видати згоду на таке відбування за умови наявності постійної праці в Польщі, місця постійного проживання в Польщі, а також згоди всіх дорослих осіб, які разом проживають з покараним. Якщо суд винесе постанову й дозволить відбувати покарання в системі дозору, то покараний буде відбувати покарання під наглядом куратора від суду.

Обмеження волі з виконуванням безплатної праці.

Судовий куратор визначається судом й присилає до покараної особи виклик в якому просить покараного прийти, щоб встановити порядок виконання покарання та години в яких він буде працювати. Якщо ж покараний не прийде на виклик куратора, то суд за його заявою може замінити покарання з обмеження волі на позбавлення волі. Тому тут найкраще не ігнорувати виклики куратора й своєчасно приходити до нього.

Існують також й інші види покарання, але в цій статті я  описала основні.

Висновок є лише один – не варто ігнорувати виклики суду до виконання покарання чи виклики судового куратора, оскільки практично завжди суд може змінити покарання з кари не пов’язаної з позбавленням волі на кару позбавлення волі. На жаль, не завжди можна повернутися до кари первинної й доведеться відсидіти у польській в’язниці весь термін визначений судом.

Про те як впливає вироку суду на легальне перебування іноземця в Польщі я буду писати в наступній статті свого блогу.

З усіх питання пов’язаних з наданням послуг прошу писати на електронну адресу – iryna.myzyna@kacprzak.pl

З повагою та найкращими побажаннями

Український адвокат вписаний до

Реєстру закордонних юристів в Польщі

Ірина Мизина

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі