Меню Закрити

Як впливає вирок польського суду на справу легалізації та перебування іноземців в Польщі

Як вже писала раніше в попередніх статтях – вирок польського суду в кримінальній справі краще виконати, а виклики суду до його виконання – не ігнорувати.

Питання, яке я опишу в даній статі стосується того як такий вирок впливає на легалізацію в Польщі та перебування на території Польщі.

Легалізація – отримання дозволу на перебування або візи.

Якщо особа була притягнута до кримінальної відповідальності не пов’язаної з позбавленням волі, то її дані не вносяться до Реєстру осіб перебування яких в Польщі є небажаним та до системи шенген. Але орган який розглядає заяву іноземця про видачу дозволу на перебування в Польщі (чи візу) має право відмовити видати такий дозвіл вказуючи, що така особа може загрожувати безпеці польської держави. Звісно таке рішення можна оскаржити, але з досвіду знаю, що результат оскарження залежить від того за якою статтею польського кримінального кодексу іноземця було покарано. Якщо це стаття пов’язана з неумисним вчиненням злочину, то зазвичай рішення про видачу дозволу чи рішення органу другої інстанції закінчується позитивно для особи покараної, тобто отримує вона позитивне рішення органу на перебування в Польщі. Якщо ж особа була покарана за злочин з умисною формою вини, то зазвичай й рішення органу першої й рішення органу другої інстанції для такого іноземця негативні.

Легальне перебування в Польщі іноземця притягненого до кримінальної відповідальності.

У випадку внесення особи до Реєстру заборон в Польщі та шенген й покарання у вигляді штрафу чи іншого фінансового покарання варто лише заплатити повністю фінансову кару й іноземець буде викреслений з вказаного вище реєстру. Про що потрібно подати до польського державного органу письмове прохання.

Якщо ж покарання було пов’язане з позбавленням волі, то тоді мінімальний період на який іноземець отримає депортацію й заборону в’їзду до Польщі та країн шенген зони буде складати 3 роки. В цій ситуації, на жаль, вдіяти нічого не можна – депортація надається в обов’язковому порядку. Єдине, що можна зробити тут, то це після половини терміну на який було надано депортацію подати заяву про анулювання позосталої частини, у зв’язку з тим, що іноземець має в Польщі важливі життєві обставини, які потребують його присутності в країні, наприклад, роботу, навчання чи родину. На підтвердження цього факту потрібно надати докази, наприклад, довідку від роботодавця, документи від родини й т.д.

Дізнатися чи особа фігурує у вказаному вище реєстрі можна подавши до Центрального Органу в справах іноземці в у Варшаві запит. Термін надання відповіді 30 днів. Оплата 17 зл. Обов’язковою умовою є наявність адреси для отримання відповіді в Польщі.

З усіх питання пов’язаних з наданням послуг прошу писати на електронну адресу – iryna.myzyna@kacprzak.pl

З повагою та найкращими побажаннями

Український адвокат вписаний до

Реєстру закордонних юристів в Польщі

Ірина Мизина

 

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі