Меню Закрити

Блог

Зміни до Декрету ЄС про делегованих працівниках, наслідки для польських роботодавців.

Радою ЄС 24 жовтня 2017 року було прийнято ряд змін до Декрету про делегованих працівниках. Дані зміни стосуються всіх працівників, яких роботодавці висилають у відрядження, наприклад, будівельники, няні, водії міжнародники і т.п.

На чому будуть, ґрунтуватися зміни:

Працівникам, які працевлаштовані на Польських фірмах й яких було відправлено у відрядження за кордон (в країни ЄС), зобов’язані платити заробітну плату й всі надбавки до неї на рівні розміру тієї країни, в яку їх було відправлено у відрядження.

Термін відрядження обмежується одним роком й може бути продовжений максимально на шість місяців, в обґрунтованих випадках.

Збільшення санкцій за деякі порушення навіть до 0,5 млн. злотих

З метою приведення внутрішнього законодавства у відповідність до законодавства ЄС країни учасниці отримали 4 роки.

Основною проблемою в прийнятих змінах є те, що такими делегованими співробітниками будуть вважатися й водії міжнародних перевезень. Дуже часто такі працівник за один робочий день змушені проїхати, дві або й більше країн в яких різні ставки заробітної плати. Відповідно до нових правил, такий працівник повинен отримати платню на рівні працівників цих країн, тобто не можна буде платити мінімальну заробітну плату як у Польщі. Такі зміни допоможуть привести розмір оплати працівників на відповідний рівень. Робота таких співробітників теж буде обмежена роком. Для працівників отримати заробітну плату на рівні тих країн, в які вони будуть відряджені, але обмеження терміну роботи у відрядженні може привести до того, що польські роботодавці, які здійснюють перевезення тільки по країнах ЄС, будуть змушені звільняти одних співробітників, які виробили рік у відрядженні й наймати на їх місця нових. Така «заміна кадрів», безсумнівно, відіб’ється на стані економіки країни. Такі зміни можуть як позитивно так й негативно відобразитись на економічних показниках країни й на добробуті працівників в цілому.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі