Меню Закрити

Блог

Як за 5 хвилин можна перевірити автомобіль з ЄС на викрадення?

Чи є можливість перевірити автомобіль з ЄС, і в тому числі з Польщі, на те чи перебуває він в угоні, не вдаючись до складних адміністративних процедур?

В наш час Інтернет дає масу можливостей отримати різного виду інформацію, оскільки більшість продавці розміщують інформацію про автомобіль на сайтах. Однак ця інформація не завжди є достовірною, а попередній власник може бути шахраєм, який продає викрадений автомобіль.

Існує 2 способи перевірити транспортний засіб:

1. за допомогою Центрального Реєстру Транспортних засобів (CEPIK),

2. за допомогою сайту historiapojazdu.gov.pl.

Якщо ви перевіряєте автомобіль через сайт, Ви повинні знати – VIN-код, реєстраційний номер транспортного засобу та дату першої реєстрації автомобіля.

Зазначені дані необхідно внести в спеціальні поля, клікнути мишкою і маємо інформацію щодо транспортного засобу, в тому числі чи перебуває він в угоні.

Що стосується перевірки через CEPIK, то тут необхідно подати в письмовій формі заяву, оплатити збір за інформацію і почекати встановлений законодавством термін, близько 14 днів.

Тут проблема, скоріше не в термінах, а в тому, що заявник для отримання відповіді на запит повинен надати органу правове підтвердження того, що він має право отримувати дані щодо транспортного засобу з реєстру.

Таким чином, немає можливості прийти і подати заявку на отримання інформації людині, яка не має правової підстави. З іншого ж боку, при такого роду отриманні інформації, заявник може знати тільки реєстраційний номер автомобіля.

Перевірка автомобіля на викрадення є важливим елементом, оскільки вкрадений автомобіль може фігурувати в кримінальних справах, що спричиняє додатковий клопіт для нового власника.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі