Меню Закрити

Блог

Як захистити себе від обвинувачень роботодавця?

Все більше людей звертаються до нашої фірми з проблемою захисту від роботодавців, які подають заяви про вчинення злочину на своїх співробітників при виконанні ними трудових обов’язків. Найчастіше це стосується водіїв, які, нібито, скоїли крадіжку палива або товару.

Роботодавці часто лякають своїх працівників судом, поліцією, депортацією та іншим. Таке залякування ефективно діє на людей – заробітчан, оскільки страх потрапити у в’язницю та ще й в іншій країні, змушує людей мовчати. Переляканий працівник не піде захищати свої права й вимагати виплату заборгованості по заробітній платі (зазвичай після звинувачення в крадіжці йде не виплати заробітної плати, за нібито, заподіяну шкоду).

Що потрібно робити в таких випадках?

Перше, що потрібно сказати, що якщо співробітник дійсно скоїв крадіжку, то найкращим засобом захисту буде все ж визнати провину і просити про застосування мінімально можливої санкції за злочини. Наприклад, штраф, так як при штрафі іноземця не вносять до спеціального реєстру осіб перебування, яких на території Польщі є небажаним, навіть якщо такий іноземець й був притягнутий до кримінальної відповідальності.

У разі якщо працівник не винен, то, тим більше, немає причин ховатися від поліції. Навпаки необхідно прийти до поліції й дати свідчення, а також надати всі докази своєї невинності (свідки, СМС листування, документи і так далі). Подані докази дозволять встановити істину в кримінальній справі, й у випадках виявлення в діях роботодавця умисного вчинення злочину, він буде покараний та відповідатиме за свої дії (умисне введення правоохоронних органів в оману).

ПАМ’ЯТАЙТЕ !!!! Для іноземців, органи правопорядку під час проведення слідчих дій повинні надати послуги перекладача. В жодному разі не підписуйте документи не розуміючи зміст написаного в них. Просіть перевести та пояснити, що означають ті чи інші положення закону.

Поделитесь этой статьей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує «cookies» для надання послуг. Подальше використання сайту означає, що ви погоджуєтеся на їх використання.OkЧитати далі